Svečiai iš Ispanijos liko sužavėti Pavenčių mokyklos bendruomene

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments Komentarų nėra
Kov
19

Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro šiuolaikinių šokių grupė “JAMP” (vadovė Gintarė Pučinskienė) ir jaunimo muzikos grupė “NETO” (vadovė Nerilė Bernotienė) kartu su jaunuoliais iš Ispanijos Silla miesto įgyvendino tarptautinį projektą “JAMP: Join Art- Make Peace”. Projekto tikslas – paskatinti jaunus žmones pažinti tolerancijos pabėgėliams (emigracijos) temą, pasitelkiant gatvės kultūros išraiškas. Projektą finansavo ERASMUS+ .
2017 m. vasario mėn. Kuršėnuose susitiko 24 jaunuoliai. Projekte dalyvavo esami ir buvę (dabar studentai) Pavenčių mokyklos mokiniai. Visą savaitę jie kartu gyveno, diskutavo, kūrė, grojo, šoko, vaidino, žaidė, taip pažindami vieni kitų kultūras. Mainų metu kiekvienos šalies dalyvių grupės pasidalino patirtimi pabėgėlių integracijos tema: pristatė savo ,,namų darbus” – atliktus tyrimus, interviu, nuomones, faktus.
Projekto dalyviai, siekdami labiau pažinti mūsų kultūrą, tradicijas, aplinką, kurioje jaunas žmogus praleidžia didelę savo laiko dalį, dvi dienas lankėsi Pavenčių mokykloje. Anglų kalbos mokytoja Staselė Riškienė ir 10 klasės mokiniai suorganizavo orientacinį žaidimą su iPad po mokyklą. Žaisdami jaunuoliai bendravo, pažino ir tobulino savo kompetencijas. Tarptautinio projekto dalyviai grodami, dainuodami ir šokdami pristatė savo projektą Pavenčių mokyklos bendruomenei ir tuo pačiu kvietė į jo pristatymą. Muzikos mokytoja Vaida Vielavičienė su savo klasės auklėtiniais ispanų jaunuolius supažindino su lietuvių liaudies folkloriniais rateliais, žaidimais. Mes turėjome galimybę pamatyti šokančią flamenko šokėją, o ispanams teko suktis po paranke su lietuvaitėmis.
Ačiū jaunuoliams už dalyvavimą, ačiū mokytojoms už veiklas, ačiū mokyklos bendruomenei už palaikymą.

Projekto koordinatorės neformaliojo ugdymo mokytojos Gintarė Pučinskienė ir Aneta Saliamonavičė.

Komentuokite

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai