Neformalūs metodai formaliajame ugdyme

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments Komentarų nėra
Kov
28

Baigėsi antrasis tarptautinio mainų projekto  „Neformalūs ugdymo metodai formaliajame ugdyme?“ etapas. Projekto partneriai -  Sillamae Vanalinna mokykla (Estija), IS-Klifid švietimo centras (Islandija) ir Šiaulių rajono švietimo centras. Švietimo centro partneriai – Šiaulių rajono Kuršėnų Stasio Anglickio, Kuršėnų Pavenčių, Šakynos mokyklos ir Gruzdžių gimnazija.  Gruodžio mėnesį pirmasis susitikimas įvyko Estijoje, Sillamae mieste, o kovo 20-26 dienomis Šiaulių rajono atstovai – švietimo centro metodininkė Laimutė Jarmalavičienė, Kuršėnų St. Anglickio mokyklos anglų kalbos mokytoja Inga Klenauskienė, Kuršėnų Pavenčių mokyklos geografijos mokytoja Estera Matulevičienė, Gruzdžių gimnazijos chemijos ir biologijos mokytoja Laima Zdanavičienė bei Šakynos mokyklos matematikos ir IT mokytoja Asta Lengvenienė – sutiko svečius iš Estijos ir Islandijos.

Projekto „Neformalūs ugdymo metodai formaliajame ugdyme?“ tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp formaliojo ir neformaliojo švietimo, siekiant kokybės, kūrybiškumo ir naujovių švietimo sistemoje. Kiekvieno mobilumo metu projekto dalyviai tobulinasi, stebi ir patys praktiškai pritaiko savo patirtis dalyvio šalyje. Pirmąją vizito Šiaulių rajone dieną mokytojai ir kiti švietimo specialistai lankėsi vaikų darželyje „Nykštukas“ bei Daugėlių vaikų darželyje, kuriuose stebėjo ir dalyvavo dainavimo bei jogos užsiėmimuose. Vakare neformalioje aplinkoje klausėsi grupės „Melomanai“ koncerto. Kitomis dienomis Kuršėnų St. Anglickio, Kuršėnų Pavenčių mokyklų bei Akmenės gimnazijos mokytojai vedė atviras pamokas bei kitas veiklas, į jas įtraukdami ir projekto dalyvius. Daug teigiamų emocijų sukėlė pasivaikščiojimas Kamanų rezervate, susitikimas su Trečiojo amžiaus universiteto studentėmis, saldainių gaminimas „Rūtos“ šokolado fabrike, vilnos vėlimas ir prisilietimas prie molio Kuršėnų tautodailės ir tradicinių amatų centre. Priešpaskutinę projekto dieną projekto dalyviai dalyvavo susitikime su Šiaulių rajono vicemeru Algiu Mačiuliu bei Šiaulių rajono savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus vedėja Judita Šertvytiene. Paskutinė mobilaus projekto diena buvo skirta kelionei į Vilnių, kur buvo suorganizuota ekskursija į Valdovų rūmus bei sostinės senamiestį.

Projekto dalyviai suskaičiavo, kad per 5 dienas Lietuvoje apsilankė 15 švietimo ir neformalaus ugdymo bei 7 maitinimo įstaigose, bendravo su daugybe žmonių, ragavo įvairiausių patiekalų bei patyrė labai gerų emocijų bei įspūdžių.

Trečiasis projekto dalyvių susitikimas įvyks birželio 19-25 dienomis Islandijoje.

Kuršėnų Pavenčių mokyklos geografijos mokytoja metodininkė Estera Matulevičienė

Komentuokite

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai