Dalyvavome nacionalinėje Žaliojoje Olimpiadoje

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments Komentarų nėra
Geg
19

Kovo mėnesį šūkiu „Maži darbai – dideliems pokyčiams“ prasidėjusi Žalioji olimpiada kvietė Lietuvos švietimo įstaigas keisti savo bendruomenės požiūrį į vartojimą, rūšiavimą ir antrinį atliekų panaudojimą. Olimpiados tikslas buvo ne tik išmokyti rūšiuoti, o apskritai atkreipti dėmesį į šiuolaikinio žmogaus elgseną, gilintis į šiuo metu aktualias aplinkosaugos problemas ir imtis realių veiksmų, prisidedant prie problemų prevencijos (http://www.zaliasistaskas.lt/visuomenei/naujienos/250-lietuvos-mokyklu-per-menesi-isrusiavo-40-000-kg-atlieku.html). „Žalioji olimpiada“ yra pirmasis nacionalinis konkursas, kurio metu moksleiviai skatinami ugdyti ekologinį sąmoningumą ir galvoti žaliai. Konkursą organizuoja VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“.

Kuršėnų Pavenčių mokyklos bendruomenė  prisideda prie vartojimo mažinimo ir didžiąją dalį darbų atlieka panaudodami antrines žaliavas. Pradinių klasių mokiniai ,,Žaliajai palangei” naudoja plastikinius butelius, vienkartinius puodelius… Dailės ir technologijų pamokose naudojamos tekstilės atraižos, seni laikraščiai, lankstinukai… Bendrabutyje gyvenantys mokiniai pirštinines ir lazdelines lėles teatro vaidinimams siuva tik iš žaislus gaminančių įmonių panaudotų tekstilės atliekų…

Pirmojo etapo darbai ir užduotys vyko balandžio mėnesį. Bendrabutyje gyvenantys mokiniai, padedami auklėtojų ir auklyčių, rūšiavo šiukšles ir kvietė prisijungti  visą mokyklos bendruomenę. Susumavus pirmojo etapo rezultatus ir išrinkus daugiausia resursų sutaupiusias mokyklas, pusfinalyje pakviestos dalyvauti 82 komandos iš įvairių Lietuvos regionų, tarp kurių ir mūsų mokykla!  Gegužės 19 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje  mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 6-9 klasių mokiniai Deivydas Milčius, Osvaldas Pocius, Greta Vaišvilaitė, Lukas Abromavičius, Enrida Sprindytė, Karolis Ašinskas, Lukas Dyglys, Povilas Alūzas, Gabrielė Vismantaitė,  3,5 valandos rungėsi su 8 komandomis iš Panevėžio, Pasvalio, Joniškio, Šiaulių r. mokyklų ir iškovojo II vietą. Nors į finalą nepatekome, tačiau per vasarą atlikę specialias užduotis dar turime galimybę patekti į finalą rudenį Vilniuje ir kovoti dėl kelionės į Vokietiją.

Šaunuoliai komandos nariai!  Jūsų puikios ekologijos ir aplinkosaugos žinios ir aukštas sąmoningumas rodo pavyzdį aplinkiniams!

 Auklėtoja metodininkė Rasa Poškienė

Komentuokite

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai