Pasiilgom “gyvo” bendravimo

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments Komentarų nėra
Bal
28

Mūsų mokykla susidūrusi su netikėtais mokymo iššūkiais sparčiai susitelkė ir sėkmingai vykdo nuotolinį ugdymą. Pradžia nebuvo nebuvo lengva, tačiau dėka bendruomeniškumo, profesionalumo, tikėjimo ir pasitikėjimo, tarpusavio pagalbos – su iššūkiu puikiai susidorojama. Kuomet įvairiuose Lietuvos informacijos šaltiniuose sklandė žinutės apie tai, kokie “negražūs” dalykai vyksta nuotolinių pamokų metu iš mokinių pusės, mūsų bendruomenė dalinosi optimistiška ir pozityvia bendravimo patirtimi. Galime pasidžiaugti, jog įprasto ugdymo metu sukurti šilti, tarpusavio pasitikėjimu paremti ir pagarbūs santykiai niekur nedingo. Operatyviai sprendžiamos kylančios problemos, nedelsiant reaguojama į bet kokį ženklą, rodantį, jog kažkam reikalinga pagalba ar patarimas. Tai stiprios ir brandžios bendruomenės požymis.
Socialinio emocinio ugdymo pamokos, kaip ir kiti dalykai, virtualioje erdvėje taip pat įgavo visiškai kitokį pavidalą. Neliko “gyvų” apsikabinimų, šypsenų, “gyvo” vienokios ar kitokios emocijos pajautimo, bendrystės jausmo. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet mūsų mokiniai sutartinai kartoja frazę “norim vėl į mokyklą”. Socialinis ir emocinis ugdymas didžiausius rezultatus duoda įgūdžius praktikuojantis ir reflektuojant. Čia tiktų visiems gerai žinomas posakis “Teorija be praktikos kurčia, o praktika be teorijos akla”.

Tačiau, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą: turime puikią progą įvertinti, ką reiškia “gyvas” ir realus bendravimas. Po šio priverstinio sustojimo būsime tik stipresni, solidaresni ir išsigryninę bendrystėje.

SEU mokytoja Gintarė
Foto iš SEU pamokų nuotoliniu būdu.

Komentuokite

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai