SEU. mokyklos bendruomenė vienija pajėgas, kad padėtų vaikams

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments Komentarų nėra
Kov
9

Įvairios mokslininkų studijos patvirtina, kad SEU mokiniams teikia naudą: nuo galimybės tobulinti socialinius ir emocinius įgūdžius iki geresnių mokymosi rezultatų. Šie pasiekimai yra ilgalaikiai ir globalūs.  Yra įrodyta, kad iki 18 metų vaikai ir jaunimas gali išmokti įveikti emocines ir santykių problemas, išvengti psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo, tapti aktyviais bendruomenės nariais.

Mūsų mokykloje nuosekliai įgyvendinamos LIONS QUEST socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymo programos. Priešmokyklinukai  ir pradinukai ugdomi pagal LAIKAS KARTU, o 5-8 klasių mokiniai – pagal PAAUGLYSTĖS KRYŽKELIŲ programas. Siekiant į šį procesą aktyviau įtraukti visą bendruomenę, mūsų mokyklos SEU komanda tęsia susitikimų ciklą su mokinių tėvais/ globėjais „MUMS IRGI RŪPI“. Nuotolinių susitikimų metu diskutuojama įvairiomis aktualiomis SEU temomis, aptariami konkretūs klasėse iškylantys iššūkiai. Tokių susitikimų tikslas – informuoti, dalintis informacija ir tartis, kaip mokykla ir tėvai/globėjai galėtų glaudžiau suvienyti jėgas, siekdami padėti vaikams tapti sėkmingesniais, laimingesniais, galinčiais ir norinčiais padėti kitiems. Diskutuojama apie tai, kaip tėvai/globėjai gali prisidėti kuriant palaikančią, pozityviais tarpusavio santykiais paremtą klasės, mokyklos  bendruomenę.  Net 94% nuotoliniuose susitikimuose jau dalyvavusių 5a ir 5b mokinių tėvų/globėjų tvirtina, kad tokie susitikimai reikalingi. Jie kelia rūpimus klausimus, siūlo susitikimų temas:

„Norėčiau sužinoti konkrečiai apie vaiką, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, gal kažkur padėti, klasės klimatą, kokie pokyčiai po dalyvavimo emocinio ugdymo pamokose“

„Norėčiau papildyti save žiniomis, kurių aš gal dar nežinau, išgirsti kitų nuomonę“

„Būtų įdomu daugiau sužinoti, kaip patys vaikai jaučiasi pamokų metu, ar atsiveria, kokie iššūkiai pedagogams dažniausiai kyla“

Dalyvavusių išsakytas lūkestis  - glaudesnis bendradarbiavimas su mokykla, siekiant vaikams padėti.

Balandžio mėnesį numatyti susitikimai su 6a ir 6b mokinių tėvais/globėjais.

 Kuršėnų Pavenčių mokyklos SEU konsultantė, mokytoja Gintarė Pučinskienė

Komentuokite

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai