Multisensorinis kambarys- pagalba vaikui ir mokytojui

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments Komentarų nėra
Bir
22

Neseniai mokykloje įrengtas multisensorinis kambarys. Sensorinės integracijos terapija yra labai svarbi įvairaus amžiaus vaikams, ypač turintiems raidos ir elgesio sutrikimų. Terapinės veiklos apima vestibulinės, proprioceptinės, klausos, taktilinės sistemos stimuliavimą, kuris normalizuoja vaiko pojūčius. Pojūčių moduliacija pasiekiama per žaidimą naudojant taktilinį, vestibulinį, proprioceptinį, klausos, regos stimuliavimą. Kambaryje daug įvairių priemonių: burbuliniai vamzdžiai, šviečiantys pluoštai, įvairios dėlionės-mozaikos, sėdmaišiai- kokonai, konstrukcinė sienelė, taktilinės priemonės, UV sensorinės priemonės, garso sistemos, aroma difuzoriai ir kt.

Užsiėmimuose naudojant burbulinius vamzdžius ir sieneles mokomasi atpažinti spalvas, sutelkti ir išlaikyti dėmesį, skatinamas verbalinis bendravimas, gebėjimas išreikšti mintis žodžiais, kurti ir pasakoti istorijas, suprasti ryšį tarp priežasties ir padarinio. Spalvingas nuolat judantis vaizdas veikia raminančiai vaikus su mokymosi ir elgesio sutrikimais, jiems ypač svarbu parinkti tinkamus žaidimus bei ugdymo metodus.

Šviečiantis pluoštas sudomina, nuramina ir suteikia džiaugsmą visų amžiaus grupių vaikams. Pirmą kartą pamačius, atrodo tarsi ilgi ryškūs stori plaukai ar makaronai, vilioja akis ir kviečia žaisti. Šviesos pluošto gijas naudoti saugu, jos patikimai izoliuotos lankstaus plastiko šarve.  Šviesos pluoštas vaikams tai stebuklas – šviesa prie kurios galima prisiliesti tai kelia nuostabą ir susižavėjimą, šviesa turi raminantį ir hipnotizuojantį efektą, nuramina kūdikius, mažus ir vyresnius vaikus bei suaugusius.

Jei reikia atsipalaiduoti, nusiraminti, atsiriboti nuo aplinkos ir užsiimti ramia veikla, į pagalbą pasitelkiamos pakabinamos supynės iš audinio, hamakai – kokonai. Pasisupti gali būti naudinga prieš užsiėmimus kuriuose reikės sutelkti dėmesį arba jei įmanoma, užduotis atlikti supantis.

Sensorinis kambarys – tai pagalba visiems vaikams ir mokytojams. Iškilus būtinybei, tiek mokytojas, tiek pagalbos specialistai pagal poreikį gali naudoti sensorinį kambarį vaiko nuraminimui, lavinimui, ugdymui.

Komentuokite

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai