Paukščiai laukia mokinių pagalbos

Posted Publikavo administratorius -> Mokyklos naujienos     Comments 1 Komentaras
Bal
8

Prabėgo tik pora mėnesių ir vėl miškininkų automobilis įriedėjo į mokyklėlės kiemą. Su nekantrumu mokiniai laukė Kuršėnų miškų urėdijos miškų apsaugos inžinieriaus A.Šilingo, jo pasakojimo ir paruoštų siurprizų. Susitikimas su miškininkais, tai projekto ,,Kiekvienam paukšteliui  po namą“ dalis. Projektas tęstinis. Jis vykdomas Kuršėnų Pavenčių mokykloje specialiosiose ir lavinamosiose klasėse jau antrus metus. Šiemet jis skirtas porofesoriui, gamtininkui Tadui Ivanauskui atminti. Integruoto ugdymo veiklos vyko dvi savaites. Mokiniai apibendrino pamokų metu įgytas žinias apie parskrendančius paukščius, lizdavietes, gyvąją ir negyvąją gamtą, aplinką, gyvūnus, gimtą kraštą, gamtosaugą. Pasakojo iš savo patirties, kaip reikia saugoti paukščius, gyvūnus, gamtą, skiepijamos ekologinės, gamtosauginės nuostatos .Prisiminė paukščių balsų pamėgdžiojimus, susipažino su smulkiąją lietuvių tautosaka: mįslėmis, patarlėmis, priežodžiais augalijos ir gyvūnijos tema. Vaikai stebėjo ankstyvą pavasarį įvairius reiškinius vykstančius gamtoje, mokėsi juos paaiškinti bei suvokti. Lavino vaizduotę piešdami, mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti tarpusavyje atlikdami praktines duotis. Ne vien mokiniai dalyvavo šiame projekte. Aktyviai įsijungė ir tėvai. Net du inkilus sukalė Sigita Balčiūnienė. Po inkilą pagamino Silva Gelžinienė ir Gintarės Kulikauskaitės tėveliai. Iš miškininkų atvežtos medienos mokytojui A.Jekelaičiui padedant, vyresniųjų klasių mokiniai per technologijų pamokas pagamino net 20 inkilų. Iš žurnalų, interneto rinko medžiagą apie gyvūnijos, augalijos globą, aplinkos grožio ir gėrio puoselėjimą .Rengėsi dailės darbų parodoms, ruošėsi respublikiniam piešinių konkursui ,,Mačiau gandrą“ .

,,Su pavasariu“ šaipėsi iš dangaus krintančios snaigės. Sniegu nuklotos pakelės, pievos, ledu aptrauktos balutės erzino mokyklos autobusu važiuojančius vaikus. Labai norėjosi  žvalgytis, stebėti prasiskleidusių gėlių žiedus, džiaugtis sprogstančiais medžių pumpurais, švelniais kačiukais, klausytis upokšnių čiurlenimo, parskridusių paukščių klegėjimo.

Deja, šiemet pavasaris vėluoja. Ną ir kas, kad medžiai dar pliki, nedžiugina žaluma, kas ,kad nesimato žolės ir dangus pilkas ir niūrus. Viskas greitai pasikeis. Tereikia tiek nedaug…širdies šilumos ir noro padėti už save silpnesniems, mažesniems, tiems ,kuriems reikia pagalbos ir dėmesio.

Praėjusiais metais Šilelio miške prie dviračių tako pakabinome 30 inkilų. Šiemet pasitarę nutarėme vykti į Kuršėnų medelyną. Prie įvažiavimo į medelyną mokyklos autobusą pasitiko medelyno viršininkas Stasys Vainoras su padėjėju. Jie paaiškino ir parodė, kokie inkilai yra skirti mažiems paukšteliams: zylutėms, žvirbliams, kuriuos kabiname varnėnams, kuo skiriasi inkilas skirtas šikšnosparniams. Mokiniai, padedant urėdijos darbuotojams, mokytojui Raimundui Kaminskui, kėlė inkilus miškelyje, medelyno teritorijoje.

Už kruopštų darbą, pagalbą paukšteliams, miškininkai mokiniams atsidėkojo vaišėmis. Pavėsinėje laukė stalas, nukrautas sultimis, sausainiais, saldainiais. Ne vien vaikai buvo be galo nustebę ir laimingi. Su malonumu vaišėse dalyvavo ir medelyno sargas šuniukas. Mokiniai nors ir nedrąsiai, bet nuoširdžiai pažadėjo ir toliau draugauti su miškininkais. Jie buvo pakviesti atvykti ir rudenį, kai bus renkamos medžių sėklos.

 Projekto vadovai: Erika Dilinskienė, Raimundas Kaminskas

1 Comment to “Paukščiai laukia mokinių pagalbos”

  • man labai patiko, kai kėlė inkilus ir lipo į medi:D

Komentuokite

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai