Mobilieji įrenginiai

Mobilaus mokymosi idėja Kuršėnų Pavenčių mokykloje įgyvendinama nuo 2010 metų. Jos iniciatorė – anglų kalbos mokytoja Staselė Riškienė. „Viskas prasidėjo tuomet, kai pastebėjau mokinius, užduotis fotografuojančius savo mobiliais telefonais. Šiek tiek vėliau jie ėmė siųstis mp3 įrašus į savo išmaniuosius telefonus, kad galėtų geriau išmokti užduotą tekstą. Tuomet ir supratau, kad artėja dideli pokyčiai“,  – pasakoja mokytoja.

Kadangi tuo metu pažangiausius mobilius įrenginius kūrė kompanija „Apple“, mokytoja kartu su mokiniais mokykloje įsteigė „Apple“ klubą, kad galėtų visi kartu ieškoti informacijos, dalintis žiniomis bei patirtimi ir kartu kurti mobilaus mokymosi viziją.

Pasiūlę mobilaus mokymosi idėją Švietimo informacinių technologijų centrui, jos iniciatoriai iš karto sulaukė paramos ir mokyklai buvo skirta įranga: 18 delninukų „iPod Touch“, 3 kompiuteriai „Mac Book“, bevielio ryšio stotelės, projektorius ir net pakrovėjai. Šia įranga ir po dviejų metu sėkmingai naudojasi užsienio kalbų, lietuvių, dailės, muzikos, matematikos ir kitų dalykų mokytojai.

Nuo 2012 metų mokykla sėkmingai išbando naujuosius planšetinius kompiuterius „iPad“, kurie suteikia dar daugiau galimybių mokinių kūrybiškumo ir mokymosi mokytis kompetencijos lavinimui, bendradarbiavimui bei ugdymo proceso tobulinimui.

Naujienas, kaip mums sekasi diegti mobilaus mokymosi idėjas, skaitykite mokytojos Staselės Riškienės tinklaraštyje www.iklase.lt.

Straipsniai apie mus spaudoje:

http://bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/kodel-informacines-technologijos-niekada-nepakeis-mokytojo.htm

http://bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/mobilieji-irenginiai-isples-lietuvos-mokyklas-is-viduramziu.htm

http://www.lrytas.lt/-13490323081346697960-tautodailė-ir-mobiliosios-technologijos-ar-įmanoma-suderinti.htm

http://bendraukime.lrytas.lt/man-rupi/mokykla-2-0-naujosios-technologijos-grazina-nora-mokytis.htm

Naujausi įrašai

Archyvai

Komentarai